Elektra Otel Otomasyon Programı

Elektra Otel Otomasyonu

Elektra Otel Otomasyonu, turizm ve konaklama sektöründe hizmet veren tesislerin tüm operasyonlarını, elektronik ortamda takip edebilecekleri kapsamda modüllere sahiptir.  Modüler yapıda tasarlandığından her işletme kendi ihtiyacına göre aşağıdaki modüllerden seçim yaparak kullanılabilir.
Ön Büro Modülü:
Rezervasyon, Check In, Check Out, Folyo, Fatura, Kasa, Housekeeping, Acente, Misafir, Cari Hesaplar, Doluluk ve Karlılık Analizleri, Gece Raporu, Yedekleme, Room Rack, Emniyet Kimlik Bildirimi bölümlerini kapsar.
Santral, Santral VOIP Modülü:
Görüşmelerin ücretlendirilmesi ve Folyolara Aktarılması, Ofis ve idari Görüşmelerin Takibi, Geriye dönük Rapor ve Analizleri kapsar.
Muhasebe Modülü: 
Dövizli ve Miktarlı Hesap Takibi, Resmi Defterler, Mali Tablolar, Çek Senet Takibi, Yapılandırma bölümlerini kapsar. Stok ve Ön büro ile Entegre çalışabilir.
Stok ve Maliyet Analiz Modülü: 
Stok ve Ürün Takibi, Reçetelendirme, Depo Takibi, Üretim, Sayım, Satın alma, Maliyet Analizleri ile Satıcı ve Personel Cari İşlemlerini takip eder.
Satış Noktası Sistemi Modülü (POS):
Satış Noktası Programı, X,Z, ve Kasiyer Raporu, Satış, Personel, Zayi Analizi, Kredili Hesap Takibi, Sipariş, Adisyon, POS Klavye, El Terminali ve Dokunmatik Ekranla Çalışmaya imkan sağlar.
İnsan Kaynakları Modülü: 
Çok firmalı çalışabilme, Sicil, puantaj, Bordro, Resmi Bildirgeler, Vizite Katlar, izinler bölümlerinden oluşur.
Spor ve Spa Yönetimi Modülü:
Sağlık ve Spor Merkezindeki Kişi, Salon ve Ekipmanların Rezervasyon ve Satışını Takip eder.
Opex Modülü (Operasyon Yönetimi):
Tesis içerisindeki tüm iş, görev, sorun, mesaj, karar ve duyuruların kaydedilip takibinin yapıldığı çağrı kayıt ve operasyonel kontrol ve yönetim sistemidir. İstenilen durumlarda çağrılar ek olarak program içinden SMS yoluyla ilgili kişinin cep telefonuna da gönderilebilir.
İnteraktif TV Modülü: 
Oda televizyonlarından misafirin konaklama detayları, extra harcamalar vb. konaklamaya ilişkin bilgilere ulaşımını sağlar.
Pay TV Entegrasyonu Modülü: 
Otel odalarında müşterilerin kullanabileceği izle – öde sisteminin (Pay TV) ücretlendirmesinin otomatik yapılması ve müşteri folyolarına aktarımını sağlar.
Banket Modülü: 
Konferans, düğün vb. organizasyonlarda ilgili salonların rezervasyon kontrolü başta olmak üzere, organizasyonla ilgili tüm işlemlerin (ürün seçimi, kiralama süresi, görevli personel, müzik, sunulacak yemek veya kokteyl paketleri, ücretlendirme vb.) hızlı ve hatasız yapılmasını sağlar.
Merkezi Yönetim Modülü:
Çok şubeli işlemlerde, muhasebe, finanasman, organizasyon planlama, personel, satış ve pazarlama yönetimi için uzaktan erişimle tek merkezde yönetimini sağlar.
Web Tabanlı Konsolide Raporlama Modülü: 
Günlük, haftalık, aylık istenilen tüm raporların internetten izlenilebilmesini sağlar.
CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) Modülü:
Müşterilere daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan  otellerin, müşteri şikayetleri ve isteklerinin takibini sağlayan, anket vb. yollarla müşterilerin tercihlerini belirleme imkanı sunan yönetim programıdır.
WEB Tabanlı CRM ile; Otelden ayrılan misafire otomatik mail ile “teşekkür” gider.Mail içerisinde bulunan link ile hazırladığınız anket online olarak misafir tarafından doldurulur. Anket cevapları otomatik olarak Elektra Programı’nın içerisine işlenir.Otelin içerisinde ya da otel dışarısında doldurulan anket ayrı ayrı değerlendirlip analiz edilir. Müsteri memnuniyetiniz hakkında detaylı raporlamalar hazırlanır.
Acente Entegrasyonu Modülü: 
Otellerin bağlı bulundukları (veya anlaşmalı oldukları ) acenteler ile müşterilerin rezervasyon, konaklama, ücretlendirme vb. bilgilerinin alışverişini sağlayan sistemdir.
Kredi Kartıyla Online İnternet Rezeravasyon Modülü: 
Müşterilerin internet üzerinden online rezervasyon yapmasına olanak veren sistemdir. Kredi Kart Otorizasyonu, Para Blokaj ve Taksitlendirme gibi kolay ve güvenli pazarlama sağlayan fonksiyonel bir yazılımdır.
Demirbaş Program Modülü:
Elektra Demirbaş Modülü barkotlu el bilgisayar ile sayım yapabilen, ürünlerin özelliklerine ve yerlerine göre barkod basabilen, garanti ve servis anlaşmaların takip edebilen ve muhasebe ile entegre çalan bir modüldür.
IVR (Sesli Yanıt) Sistemi Modülü: 
Alakart restoranlardaki yemek rezervasyonlarının odalarından, konaklayanlar tarafından sesli yanıt sistemi ile yapılmasını sağlar.  Sistem her oda için günde 1 kez akşam yemeği ve 1 kez sabah kahvaltısı rezervasyonu yapılmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.
Elektra – Bina Klima Entegrasyonu:
Otele gelen misafirin check-in işlemi yapılırken oda kliması otomatik olarak açılmaktadır. Check – out işlemi yapılırken de oda kliması otomatik olarak kapanmaktadır. Elektra üzerinden takip edilen klima sistemleri sayesinde misafirlerinizin konforu artarken, oteliniz tasarruf etmektedir.

Elektra Otel Otomasyon Programı&rdquo hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir